Kožená bunda jen tak neprofoukne a je vhodná do města

Člověk využívá kůži pro výrobu oděvů již od pravěku, móda se však od té doby změnila a v dnešních kožených bundách by pravěcí lidé užitnou hodnotu hledali je stěží. Do dnešní doby se ale tento kus oblečení hodí dokonale. Svoji cestu ke slávě nastoupily kožené bundy krátce po druhé světové válce, kdy se staly vpravdě generačním poznávacím znakem. Padesátá léta si lze jen těžko představit bez Jamese Deana v kožené bundě, rebela bez příčiny, který se stal ikonou nastupující generace. I od této doby se ale mnohé změnilo a kožená bunda již není nutně vyjádřením vzdoru a rebelství, stejně jako již dlouho není pouze doménou pánských šatníků. V čem tedy spočívají její přednosti?

V souboji s živly

Kromě toho, že si kožená bunda vybojovala status nesmrtelné legendy, každému, kdo ji má na sobě dodává onen drsný image a vy si můžete být jistí, že bude považována za trendy ještě dlouhá léta, je kůže výborným materiálem i z praktického hlediska. Odhlédneme-li tedy od stylu či módních trendů a soustředíme-li se pouze na její praktické vlastnosti, budeme nadšeni taktéž. Kvalitně zpracovaná kožená bunda je pevná, odolná a poskytne nám dobrou ochranu před nepříjemným větrem. Není navíc příliš pevně svázána s jedním konkrétním ročním obdobím a ve vhodné kombinaci s dalším oblečením jí lze nosit téměř celoročně.

Pro městský život jako stvořená

Kožená bunda je pro život ve městě ideální. Město se od drsné přírody v mnohém liší, přesto i zde oceníte odolnost a ochranou funkci kvalitní kůže, zvláště při každodenním nošení. S koženou bundou se navíc ani ve městě, které módní trendy absorbuje rychle, nemusíte bát, že budete out. Obecně je kožená bunda nadčasová, vybrat si navíc z mnoha modelů můžete právě takový, ve kterém budete vypadat zkrátka dokonale. Běžte proto třeba na a jděte do toho!

Publikováno: 16. 05. 2018

Kategorie: Inspirace

Autor: Nela Krejci

Tagy: pánská kožená bunda