Softshell do města nepatří

Softshell je materiál, který si v poslední době získává stále větší a větší popularitu. Softshellové pánské bundy či kalhoty jsou především v podzimním a zimním období pevnou součástí téměř každého šatníků bez ohledu na pohlaví jeho majitele. Již na první pohled je ale zřejmé, že se jedná o materiál sportovnější a i když jej mnoho lidí obléká i na cesty do práce či do školy, jeho přirozeným prostředím je spíše les, hory či jiné přírodní prostředí. Jak je to tedy se softshellem jako materiálem pro oděvy určené pro běžné nošení? Je softshell opravdu jen do přírody?

Co je softshell?

Softshell je ve skutečnosti označení pro celou skupinu vícevrstvých, funkčních materiálů, které mají schopnost chránit nositele před větrem a deštěm, současně však umožňovat odvádět tělesnou vlhkost. Setkat se lze s oděvy, které ještě navíc disponují textilní membránou a mají tak lepší míru voděodolnosti. I při zmíněných vlastnostech si však zachovávají měkkost a jemnost. Softshellové materiály jsou oblíbené pro svoji pohodlnost i funkčnost.

Softshell v městském prostředí?

Výše zmíněné vlastnosti zaručily softshellu popularitu a masové rozšíření. Z funkčního hlediska samozřejmě neexistuje důvod, proč jej nevyužít i ve městě a chránit se tak před podzimními plískanicemi např. po cestě do zaměstnání. Z hlediska módních trendů je však na místě otázka, zda se softshell nerozšířil až moc. Ze své podstaty jde o materiál, který je určen pro výpravy do přírody, kde má čelit drsnému jejímu prostředí. Ať se nám to líbí nebo ne, v městském prostředí vypadá softshell nepřirozeně a je patrné, že se jedná o plýtvání jeho schopnostmi a vlastnostmi. Z jistého úhlu pohledu lze situaci přirovnat k provozování velkého SUV v městském prostředí. Jakkoliv jsou velká auta krásná a mají skvělé schopnosti, do města se zkrátka příliš nehodí. V tomto směru plní účel klasické pánské zimní bundy. Až proto budete vybírat třeba softshellovou bundu, vyrazte s ní potom raději do lesa.

Publikováno: 16. 05. 2018

Kategorie: Inspirace

Autor: Nela Krejci

Tagy: pánské softshellové bundy