Prošívané bundy jsou módní stálicí

Jen málokterá část oděvu se těší takové popularitě jako prošívaná bunda. Od podzimu do jara se s nimi můžeme setkat ve městech stejně jako na sjezdovkách a nezdá se, že by jejich popularita mezi lidmi všech věkových kategorií, jakkoliv ztrácela na síle. Důvodem této neutuchající slávy je mimo jiné pravděpodobně i to, že dokáží velmi dobře tvarovat postavu, současně však skrýt některé její nedostatky. Spolu s její elegancí a příjemným nošením jsou to vlastnosti, které mají ve světě módy cenu zlata.

Jak na výběr prošívané bundy?

Jako první je samozřejmě na místě zabývat se účelem, pro který si prošívanou bundu pořizujeme, zda se jedná o nákup pro podzimní, či vyloženě zimní, mrazivé, počasí. Ve chvíli, kdy máme v této otázce jasno, přicházejí na řadu další parametry. Základem kvalitní prošívané bundy je vždy střih. Právě on dokáže vytvořit dokonalou postavu i tam, kde k dokonalosti něco chybí. Velmi oblíbené jsou bundy se stojáčkem, který se v zimním období rozhodně může hodit. Co se barvy týče, pro každodenní nošení se ideálně hodí černá, která je univerzální a obecně velmi oblíbená. Nikde ale není řečeno, že černá je barva jediná.

Kdy se držet u zdi a kdy ne…

Další, poměrně konzervativní, barvy jako např. khaki, hnědá či béžová vypadají na prošívaných bundách stejně tak dobře. Barevné bundy v podobě modrých, červených i jiných modelů mají také své místo a používat j lze v podstatě univerzálně. Pouze u bund s nejrůznějšími vzory je na místě jistá opatrnost, ty jsou určeny spíše na již zmíněnou sjezdovku než pro kombinaci s elegantním kancelářským stylem. Rozhodně stojí za podívání. Váhat se nevyplatí, ideální je totiž být na podzim a zimu připravený.

Publikováno: 16. 05. 2018

Kategorie: Inspirace

Autor: Nela Krejci

Tagy: pánská prošívaná bunda