Džínovina se neustále vrací do módy

Džínovina znamená pro módu totéž, co Beatles pro hudbu nebo Cadillac pro svět automobilů, zkrátka klasika každým coulem. Své vítězné tažení nastoupil denim – správné označení pro džínovinu, které značí pevnou bavlněnou tkaninu v keprové vazbě – již v sedmdesátých letech 19. století, kdy Levi Strauss a Jacob Davis započali se společnou výrobou pracovních oděvů z tohoto materiálu. Mimo jiných si je oblíbili i kovbojové, především pak pro jejich odolnost. I když nějaký čas trvalo, než se džínovina prosadila i do oblasti každodenního nošení, z módního světa ale již nikdy nezmizela a zdá se, že ani v budoucnu s ní nemůžeme přestat počítat.

Džínovina jako součást běžných oděvů

Džínovina pro běžné, každodenní nošení se začala objevovat zhruba ve 30. letech 20. století a i ona si prošla obdobím, kdy se stala módou vyjadřující příslušnost k určité subkultuře či části společnosti stojící mimo hlavní proudy. V případě džínoviny šlo o odpor mladé generace proti konzervativnosti té starší v době po druhé světové válce. Podobný nádech mělo koneckonců i vzedmutí její popularity džínových kalhot u nás v letech šedesátých a sedmdesátých. Poměrně rychle ale došlo k integraci džínového materiálu i do standardních módních proudů a trendů, kde jej spolehlivě nalezneme i dnes.

Džíny jsou věčné

Pánské džínové kalhoty jsou evergreenem, který budou ve svých šatnících mít pravděpodobně i naše pravnoučata. Pokud chcete nějaký kus oblečení, u kterého se nemusíte bát, že by zmizel z trendů, džíny jsou sázka na jistotu. Denim je ale hlavním motivem i pro mnoho dalších kusů oděvů – košile, šortky, bundy, sukně, vesty… Velkou výhodou denimu je mimo jiné i to, že lze poměrně úspěšně kombinovat různé druhy džínových oděvů dohromady stejně jako denim s jinými materiály. Ať již se rozhodnete pro jakoukoliv kombinaci, pravděpodobnost, že budete vypadat dobře je poměrně vysoká. Vsaďte na jistotu, vsaďte na denim.

Publikováno: 16. 05. 2018

Kategorie: Trendy

Autor: Nela Krejci

Tagy: džínové kalhoty