5 módních trendů pro následující rok

Se začátkem každé jarní sezony nastává pro všechny, kteří chtějí zůstat v kontaktu se světovými módními trendy a nespokojit se s fádností typického mainstreamu, období, během kterého by měli obnovit svůj šatník a obohatit jej o svršky odpovídající nejnovějším trendům. Rok 2018 není výjimkou a je tedy na místě se s některými aktuálními směry, kterými se móda ubírá. Zásadní zprávou je, že letos se revoluce nekoná a není třeba se obávat nějakých novátorských, extravagantních kreací. Co konkrétně by však letos nemělo ve vašem šatníku chybět?

Pohodlný minimalismus

Přístup preferující pohodlné nošení před složitými návrhy a komplikovanými kombinacemi, to je narativ letošního jara a léta. Mottem roku 2018 tak mohou být např. jednobarevné šaty ozdobené jedním jednoduchým pruhem, pohodlné sandály, elegantní sluneční brýle a víc již není potřeba. Výsledek bude nejen vypadat skvěle a elegantně, bude se navíc pohodlně nosit.

Sportovní styl má zelenou

Aktivní životní styl je fenoménem dnešní doby a tento fakt se odráží i v módních trendech. Sportovní styl pro běžné nošení a volnočasové aktivity – který sám o sobě není nikterak horkou novinkou – bude i letos trendy. Kombinace sportovní mikiny a kraťasů bude na jaře a v létě dobrou volbou.

Co na podzim?

I podzimní trendy jsou již v tuto dobu dané a vy tak již můžete připravit na flanel s kostkovým vzorem, pokračování již zmíněného trendu sportovního stylu, dámské kalhotové kostýmy, zvýrazněné pasy či vystouplé švy na džínovém materiálu.

Barvy, barvy, barvičky

Khaki či hnědá ale i výraznější barvy jako červená, žlutá, fialová nebo oranžová (byť ve svých tlumenějších variantách) – to jsou některé z nejdůležitějších barev, které budou hrát v roce 2018 prim. Zkuste si projít web a vyberte si hvězdy pro ten svůj šatník.

Publikováno: 16. 05. 2018

Kategorie: Trendy

Autor: Nela Krejci

Tagy: móda 2018