Šála pro něho i pro ni

Pokud stále vnímáte šálu jen jako prostředek k udržení vašeho krku v teple, pravděpodobně jste – alespoň v oblasti módy – zaspali dobu. Šála v dámském i pánském provedení je stále oblíbenějším módním doplňkem pro každé roční období. I když ta pravá, pletená od babičky, nic neztratila ze svého kouzla a půvabu, v některých případech budete chtít sáhnout spíše po aktuálních módních modelech některé z věhlasných světových značek. Co konkrétně tedy znamená šála pro pánský či dámský šatník? A proč by neměla chybět ani v jednom z nich?

Dámské šály

Při výběru šály mají dámy prakticky volnou ruku a nebudou je omezovat žádná přehnaně přísná pravidla. Šály mohou být tenké a dlouhé stejně jako široké. K dostání jsou však i modely trojúhelníkového nebo jiného atypického tvaru. Také třásně či další ozdoby nejsou na škodu a budou jistě působit dobře. Co se barev týče, půjde především o sladění šály s ostatním oblečením, populární jsou nicméně výrazně barevné či květinové vzory apod. Velký pozor je ale třeba dát na kvalitu materiálu, jde přeci jen o kus oblečení, který je v přímém kontaktu s pokožkou.

Pánské šály

Pod pojmem pánská šála se rozhodně neskrývá jen šála s logem nositelova oblíbeného sportovního týmu. Šály zaujímají v pánském šatníku významnou roli a s úspěchem je lze používat v zimním i letním období, dostupné jsou šály z hřejivých či naopak lehkých, tenkých materiálů. Na rozdíl od těch dámských by měly být pánské šály střídmější a využívat více černé či šedé barvy, nepřekročitelné pravidlo to však není a vždy záleží na konkrétní situaci. Taktéž třásně jsou obvykle u pánských modelů kratší. Cítíte-li, že právě vašemu šatníku šála, coby krásný (a hřejivý) symbol stylu a elegance, chybí, udělejte si radost a nějakou si pořiďte. 

Publikováno: 16. 05. 2018

Kategorie: Inspirace

Autor: Nela Krejci

Tagy: dámská šála