V létě bez ponožek je trend

Česká specialita v podobě ponožek v sandálech se proslavila natolik, že se stala do jisté pop-kulturním fenoménem, a i když tuto unikátní praxi již Češi víceméně opustili, vtipy a narážky na ni si žijí svým vlastním životem, a ještě dlouhá léta tu s námi pravděpodobně budou. Je každopádně na čase, abychom přijali i letní trend chození na boso nejen v sandálech ale i klasických polobotkách. Dámská móda tento módní trend absorbovala již před časem, řada je nyní na pánech.

Proč rezignovat na ponožky?

Na otázku proč v létě vyřadit ponožky lze odpovědět jednak s odkazem na aktuální módní trend i poukázáním na to, že bez ponožek mohou nohy i v parných dnech dobře dýchat. Ponechání ponožek v šuplíku má zajisté i své stinné stránky. Těmi je vyšší riziko odření nohy a také zvýšený zápach nohou. První problém lze řešit prevencí v podobě náplasti a ten druhý prostřednictvím sprejů nebo hypoalergenních vložek do bot. Pohodlné chození na boso navíc může zaručit i další trik, který je sice tak trochu podvodem, ale svůj účel splní dokonale – tenké, průsvitné „ťapky“. Dámy toto řešení rozhodně nepřekvapí, neboť jej s úspěchem používají již dlouhou dobu, pánové si na tyto lehoučké a „neviditelné“ ponožky budou muset teprve zvyknout.

Jasně vytyčený módní trend

Chození na boso je současným trendem a pokud vám skutečně záleží na vašem vzhledu, budete jej muset vzít v potaz. Lze jej navíc aplikovat i pro poměrně formální outfity a na ulicích světových módních metropolí není neobvyklé potkat byznysmeny v obleku a v polobotkách bez ponožek. Díky chození bez ponožek dostane váš formální look zajímavý a svěží impuls a bude vypadat velmi dobře a uvolněně. Prohlédněte si nabídku pánského oblečení, vyberte si ten váš a zkuste v něm vyrazit na boso. Uvidíte, že si tento současný světový trend oblíbíte.

Publikováno: 16. 05. 2018

Kategorie: Trendy

Autor: Nela Krejci

Tagy: bez bot