Oblečení nesmí být chaos, musí se doplňovat

Sladit dohromady barvy i střih všech kusů pánského oblečení nemusí být vždy snadné. Stačí se však naučit dodržovat některá jednoduchá pravidla a nejen, že vždy vyrazíte ven oplývajíce elegancí a stylem, ale možná naleznete i nové využití pro některé vaše starší kusy oblečení, kterým v některých případech stačí jen nalézt vhodné použití, aby mohly dále a dobře sloužit. Jaká jsou ta nejvýznamnější z těchto zmíněných pravidel?

Souboj s barvami

Mluvíme-li o sladění jednotlivých kusů oblečení a doplňků, jako první pravděpodobně začneme přemýšlet o barevných kombinacích. Jaké barvy lze navzájem kombinovat a u jakých je „mixování“ nepřípustné? Obecně platí, že ať již máme v úmyslu kombinovat dvě nebo více barev, je vhodné, aby jedna z nich byla dominantní. Poté se řiďte osvědčenými kombinacemi typu černá a bílá nebo modrá a žlutá. Dejte pouze pozor na to, aby černé oblečení, které si chcete brát, bylo opravdu černé. U některých kusů to po několikerém praní již bohužel neplatí. Stejně tak pokud chcete kombinování barev vyzrát a obléct se do oblečení jedné barvy, buďte si jistí, že všechny kusy mají skutečně stejný odstín.

Kombinace střihů

Při kombinaci stylů oblečení platí, že protiklady se přitahují. Pro ženy tak platí, že ke krátké sukni je vhodný umírněnější a vyšší výstřih a naopak. Pro muže je zase lepší volit volné tričko k upnutějším kalhotám a obráceně. Pokud by ale bylo volných kusů oblečení moc, jejich kombinace by vytvářela příliš široký dojem. Mějte však vždy na paměti, že pokud se v nějaké kombinaci cítíte dobře, příliš nezáleží na mínění ostatních. To nejhorší, co špatnou volbou oblečení riskujete, je povytažené obočí kolemjdoucích módních puritánů. Vydejte se proto na web a vyberte si takové oblečení, jaké se líbí právě vám. A zkombinovat jej můžete tak, jak budete chtít.

Publikováno: 16. 05. 2018 / Aktualizováno: 18. 02. 2023

Kategorie: Inspirace

Autor: Nela Krejci

Tagy: jak nakombinovat oblečení