Správná velikost kalhot neznamená pytel na zadku

Výběr správné velikosti kalhot není ani zdaleka tak triviální záležitostí, jak by se mohlo na první pohled zdát. Zdaleka nejde jen o ověření délky a obvodu v pase. Díky množství nejrůznějších střihů na trhu mohou snadno i kalhoty, které ve zmíněných parametrech dobře „sedí“, vytvářet na některých místech nevzhledné útvary typu pytle na zadku. Moderní pánské kalhoty je tak třeba pečlivě vybírat nejen podle základních velikostí ale také podle typu a tvaru postavy. Odměnou za čas a pozornost věnovanou řádnému zkoušení budou zákazníkovi perfektně padnoucí kalhoty, ve kterých bude nejen dobře vypadat, ale také se v nich bude dobře cítit.

Střihy kalhot

Jak již bylo zmíněno, na výběr je dnes z velkého množství střihů a není vždy snadné se v nich orientovat. Mezi ty nejrozšířenější patří střihy označované jako „Skinny“ či „Straight“. Prvně jmenovaný střih značí jeans kalhoty, které jsou velmi přilehlé a úzké, kalhoty přiléhají na kůži a vhodné jsou především pro štíhlejší postavy. Druhý typ se vyznačuje rovným střihem a sehnat je lze s vysokým i nízkým pasem. Podobný je i tzv. „Classic“ střih, u kterých je rovný střih doplněný o mírné zúžení v dolní části nohavic. Typ „Bootcat“ v určitém smyslu navazuje na 60tá léta, která připomíná rozšířením nohavic od kolen dolů. Konečně typ „Wide“ je volný jak ve spodní části, tak v oblasti stehen. Tento střih tak sází na pohodlné nošení a v oblibě ho mají především majitelé silnějších postav.

Výběr kalhot

Při výběru kalhot nezapomeňte kalhoty zkontrolovat ze všech stran a úhlů. Pozor dejte na řasení a přílišné odstávání v bederní oblasti. Ve zkoušených kalhotách se vždy zkuste posadit i projít a jejich délku zkontrolujte bez bot. V takovém případě by měly kalhoty dosahovat až na zem. Sháníte-li kvalitní a stylové pánské kalhoty i vy.

Publikováno: 16. 05. 2018

Kategorie: Inspirace

Autor: Nela Krejci

Tagy: jak vybrat kalhoty