Opasek, boty a peněženku vybírejte najednou

Každý, kdo si zakládá na svém vzhledu dobře ví, že bez správného sladění všech jednotlivých kusů oblečení to zkrátka nejde. Kalhoty, trička, sukně, mikiny či bundy však nejsou to jediné, co je třeba zkombinovat dohromady. Perfektně ladit by měly i veškeré další doplňky, které si budete brát s sebou. Od bot přes peněženku po opasekvše by mělo dohromady tvořit jeden dokonalý celek. Jak tedy při výběru doplňků postupovat?

Jeden styl

Při výběru doplňků k danému outfitu je důležité, aby se vše drželo jednoho stylu. V tomto kroku nejde ani tak o barvu jako o již zmíněný styl – formální, neformální, exkluzivní, sportovní… možností je mnoho. K obleku do společnosti je zkrátka třeba vybírat doplňky jiné, než k oblečení pro volný čas. Toto zlaté pravidlo platí samozřejmě pro ženy stejně jako pro muže.

Začínáme od bot

Boty mají mezi doplňky výsadní postavení, kterému odpovídá pozornost, jakou jejich výběru obvykle věnujeme. Ženy by ale při výběru neměly zapomínat ani na to, jakou kabelku doma mají (skvělou kombinací je např. jednobarevná kabelka a barevné boty či naopak). Muži mají situaci ulehčenou a boty jim musí „sedět“ pouze s oblečením a několika málo dalšími doplňky. I tak si ale dejte záležet, na boty se mnoho lidí dívá jako první.

Botami to nekončí

K dobrým botám patří i další doplňky, zejména peněženka a opasek. I jejich výběr je důležité provádět ve stejném duchu. Všechny doplňky by měly mít stejnou barvu, být ze stejného materiálu (nejčastěji se bude pravděpodobně jednat o kožené doplňky) či stejné povrchové úpravy. Právě proto je vhodně vybírat tyto doplňky současně a zajistit jim tak vzájemnou kompatibilitu. V e-shopu s pánskou a dámskou módou naleznete doplňků celou řadu a budete si tak moci vybrat právě takové, které nejlépe padnou k vám a vašemu outfitu.

Publikováno: 16. 05. 2018

Kategorie: Inspirace

Autor: Nela Krejci

Tagy: jak sladit boty s opaskem