Dlouhodobý módní nástup severských stylů

Skandinávie, to není jen prosperující ekonomika, fungující sociální systém, záliba v saunování nebo napínavé detektivky. Severní Evropa je i zajímavá módní oblast, která nabízí mnohem více než jen známé tlusté svetry s norským vzorem. Nechte se proto skandinávskou módou inspirovat i vy a podlehněte jejím trendům, které mohou být na první pohled někdy extravagantní, vždy však zajímavé a vždy si můžete být jisti, že to, co je dnes móda ve Skandinávii, bude zítra móda na mnoha jiných místech světa. Severské styly jsou zkrátka na poli módy hráčem, se kterým je třeba počítat.

Sázka na protiklad

Pro středoevropský styl oblékání není úplně typická skandinávská záliba v používání rozšířeného oblečení. Rozšířený střih, ať již se jedná o rukávy, nohavice nebo tělo toho či onoho kusu oblečení, však ve Skandinávii letí a dáte-li mu šanci, je pravděpodobné, že si jej oblíbíte i vy. Dávejte ale pozor na to, že pravidlem je vždy použití širokého oblečení v kombinaci s upnutým – široké nohavice s upnutým tričkem a naopak.

Severský minimalismus

Drsné a nevlídné podnebí Skandinávie přímo evokuje minimalistický styl, který je patrný v povaze stejně jako v nábytku či oblékání. To ale nebrání návrhářům v produkci křiklavě červených, zelených či modrých doplňků – například bot – které však nakonec vždy vytvoří s typickou severskou kombinací bílé, béžové a šedé elegantní komplet.

Klasika nejen na lyže

I přes mnohé nové módní trendy, které Severní Evropa světu dává, je jejím nejtypičtějším prvkem stále ještě poctivý teplý svetr se zimními motivy. Nejen na horskou chatu je takový svetr ideální. Severská móda je rok od roku populárnější a vkrádá se do povědomí stále většího množství lidí. Rozhodnete-li si obohatit šatník prvky severského stylu, nebudete litovat.

Publikováno: 16. 05. 2018

Kategorie: Trendy

Autor: Nela Krejci

Tagy: minimalistická móda | severský styl móda | skandinávská móda