Bunda stylu Bomber zvýrazní mužnou postavu

Svoji cestu k celosvětovému úspěchu na poli módy nastoupila bunda známá všude na světě jako bomber na tom nejméně pravděpodobném místě – v kabinách bojových letadel ve vřavě druhé světové války. Letci potřebovali bundu, která je bude schopná udržet v teple i ve vysokých výškách, kde teplota klesala hluboko pod bod mrazu. V průběhu druhé světové války byly nicméně letecké bundy, již tehdy nazývané bombery, stále vyráběné především z pravé kůže. Bomber v podobě, v jaké jej známe dnes, spatřil světlo světa v padesátých letech, kdy americké letectvo zavedlo do výstroje dnes již legendární nylonovou bundu MA-1, i ona se pyšnila výbornými izolačními vlastnostmi a na rozdíl od pravé kůže byla navíc rychleschnoucí. Kromě toho však měla ještě další vlastnost – byla prostě krásná.

Z války na přehlídková mola

V dnešní době není snadné nalézt značku, která nemá bomber ve své nabídce. I ty nejluxusnější brandy jako je Dior či Saint Laurent je zařazují do svých kolekcí a programů módních přehlídek, kde se objevují bundy nejrůznějších střihů či barev (nejčastěji se vyskytují olivově zelené, černé či tmavě modré). Jedním z důvodů takto obrovské popularity je nepochybně schopnost bomberu tvarovat postavu do typicky mužné podoby. Především zúžení bundy v pase i v zápěstích spolu s nabíranými rukávy a širokým hrudníkem vytváří dojem dokonale vytvarované postavy.

Bomber pro každého

V minulosti se bomber stal několikrát symbolickým kusem oblečení pro příznivce nejrůznějších subkultur, dnes jej však může do svého šatníku zařadit každý, aniž by se musel profilovat jako příslušník kterékoliv z nich. Mužná postava je stylová a elegantní za všech okolností, bomber vám ji pomůže zvýraznit. Chcete-li mít bomber ve své skříni i vy, stačí si vybrat některý z modelů.

Publikováno: 16. 05. 2018

Kategorie: Inspirace

Autor: Nela Krejci

Tagy: bunda bomber